Aktualności

ostatnie wydarzenia

Jan Rokita poparł Marka Lasotę

- Kraków jest miastem, którego potencjał, ambicje i dynamika były marnowane, zwłaszcza w ostatnich latach. Nieprzypadkowo to zaplecze: ci, którzy stanęli obok mnie i nakłaniali mnie do przyjęcia propozycji kandydowania, to przedstawiciele m.in. środowiska akademickiego - mówił kandydat PiS na urząd prezydenta Krakowa Marek Lasota, nie po raz pierwszy wskazując na fakt, że Kraków nie umie i nie chce wykorzystać siły, jaka drzemie w zapleczu intelektualnym i eksperckim miasta.
Według Lasoty Kraków ma również ogromny potencjał, jeśli chodzi o możliwość przygotowywania wydarzeń takich, jak zaniechane mistrzostwa piłki nożnej Euro 2012, czy (jak już jest pewne) niedoszłe Igrzyska Olimpijskie 2022. Lasota zamierza korzystać z tego potencjału i dlatego też jako prezydent rozpocznie „poważne starania o to, żeby w 2025 r. w Krakowie odbyła się światowa wystawa World EXPO”.
Kandydat na urząd prezydenta zaapelował w tej sprawie do premier Ewy Kopacz: „Bardzo proszę, zorganizujmy wspólnie w Krakowie World EXPO 2025, bo potrzebuje tego Kraków, Polska, cała Europa Środkowo-Wschodnia i Ukraina” – mówił.
Również dziś (10.11) odbyła się prezentacja honorowego komitetu poparcia Marka Lasoty, wśród którego członków nie zabrakło unikającego polityki byłego posła PO Jana Rokity.
- Jestem sentymentalny i wierny przyjaźniom młodości – powiedział podczas prezentacji komitetu poparcia Marka Lasoty Jan Rokita, który podkreślił, że Marek Lasota jest „człowiekiem przyzwoitym i inteligentnym (co w tym świecie mongołów politycznych wcale nie jest takim częstym zjawiskiem) i jest człowiekiem niezdolnym do tego, żeby stworzyć wokół siebie jakąkolwiek sitwę”.
Zdaniem Rokity „PO wystawiła kandydata, który ma przegrać, po to, żeby wygrał Jacek Majchrowski, ponieważ PO ma układ z Majchrowskim nie od dzisiaj”.

W honorowym komitecie poparcia Lasoty obok historyków, literatów i publicystów, działaczy społecznych, posłów znaleźli się m.in.:
prof. Tomasz Gąsowski (historyk),
prof. Andrzej Essen (historyk),
prof. Piotr Franaszek (historyk),
Leszek Długosz (poeta),
Jerzy Gizella (poeta),
Jan Polkowski (poeta),
Roma Ligocka (pisarz),
Andrzej Pilipiuk (pisarz),
Piotr Radwański (trener i działacz sportowy),
Małgorzata Wassermann (adwokat),
prof. Janusz Kawecki (przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja),
ks. Tadeusz Isakowicz–Zaleski.