Aktualności

ostatnie wydarzenia

Kaczyński: Dajmy prawdziwe szanse młodzieży

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się dziś (12.11) z przedstawicielami mediów na rynku podkarpackiego Jarosławia.
- Podkarpacie to jest zasób tradycyjnych wartości, które mogą dawać sukcesy w wielu dziedzinach życia - mówił lider opozycji, zaznaczając, że szczególnie newralgiczną kwestią województwa jest sprawa migracji zarobkowej i rozwoju młodzieży, której należy „dać szansę i perspektywę”.
Jak wykazywał Kaczyński, Podkarpacie, a szerzej: terytoria wschodniej Polski, to obszary szczególnie trudne, wciąż zmuszone do walki z wysokim bezrobociem, niskimi płacami, głębokim kryzysem na wsi, czy wykluczeniem społecznym.
- Tereny, które mogły być lokomotywą rozwoju, są dzisiaj z tyłu - przypominał prezes PiS, podkreślając jednocześnie, że Podkarpacie naprawdę mogłoby być polską Bawarią.
Zdaniem lidera opozycji, koncepcja rozwoju Polski przyjęta przeszło siedem lat temu przez rząd Donalda Tuska, jest całkowicie błędna i szkodliwa dla kraju. Postawienie bowiem na koncepcję polaryzacyjno-dyfuzyjną, za którą stoi przeznaczanie niemalże wszystkich środków finansowych państwa na rozwój metropolii, nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów. Jedynym słusznym planem wzrostu gospodarczego wszystkich regionów w kraju jest model zrównoważonego rozwoju, którego program powstał jeszcze za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.
- Za czasów naszych rządów i wdrożeniu w życie modelu zrównoważonego rozwoju, rozwój w Polsce się wyrównywał, jednak zostało to odrzucone przez rząd PO-PSL, co jest to przyczyną obecnego stanu rzeczy zarówno w województwie podkarpackim, jak i w całym kraju - punktował prezes PiS i dodał, że taki stan rzeczy należy zmienić „w imię tutejszej młodzieży”. I dla jej dobra należy również „w sposób przemyślany realizować plany rozwojowe”.
- Młodzież tej ziemi będzie chciała tutaj być przez całe życie, jeśli stworzy się jej odpowiednie warunki - podkreślił Kaczyński.
W konferencji wzięła udział liderka listy KW Prawo i Sprawiedliwość do sejmiku województwa podkarpackiego Anna Schmidt.
Schmidt wyraziła zadowolenie, że może wziąć udział w tych wyborach i zaznaczyła, iż „nadszedł czas na młodych ludzi”, którzy mogą realnie wpływać na przyszłość swojego regionu.
Poinformowała również, że będzie zabiegać o to, aby pieniądze (8 miliardów zł) „popłynęły na naszą zapomnianą część województwa” oraz o to, „by program PiS był realizowany”. Jak wykazywała, „mamy w zasięgu ręki 85 mln zł do wykorzystania na najbiedniejsze części województwa, nie zmarnujmy tego potencjału”.
Liderka listy przedstawiła pokrótce swój program, wśród którego punktów za najważniejszy wskazała edukację i poinformowała, że złożyła pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL.
Do tego faktu odniósł się też Jarosław Kaczyński.
- Atak na Annę Schmidt spowodowany jest tym, że ostatnie lata spędziła w Warszawie - powiedział Kaczyński. - Anna Schmidt jest bardzo dobrym kandydatem, gwarancją tego, że patologia będzie eliminowana i dlatego gorąco zachęcam do głosowania na nią.
W trakcie briefingu głos zabrał również kandydat PiS na burmistrza Jarosławia, Andrzej Wysocki.
- Wizyta prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Jarosławiu to dla nas duże wyróżnienie - mówił, wykazując, że w Jarosławiu „stawiamy na dzieci, młodzież gimnazjalną, licealną, dokładamy do oświaty”, a także „nie zapominamy o ludziach biedniejszych i do nich kierujemy kartę rodziny 3+”.
Jak przypomniał Wysocki, Jarosław otrzymał ok 60 mln zł na inwestycje, „to dla nas duży wyróżnik, otrzymaliśmy je poza konkursem ze środków UE”, zaś „najnowocześniejsza biblioteka podkarpacia w Jarosławiu, świadczy o nas jak najlepiej”.
Ok. godziny 12:30 Jarosław Kaczyński przy ul. Dworskej w Markowej złożył kwiaty w miejscu pamięci Rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ratowanie Żydów.
Spotkał się również z Sekcją Krajową „Solidarności” Przemysłu Lotniczego z udziałem przewodniczącego Komisji Krajowej Piotra Dudy i marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla w siedzibie regionu rzeszowskiego „Solidarność” w Rzeszowie.