Aktualności

ostatnie wydarzenia

P.Duda: Polska samorządowa to dziecko „Solidarności”

W Filharmonii Podkarpackiej przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie odbyła się dziś Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.
Konwencję Wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie prowadziła Anna Schmidt wraz z Lucjuszem Nadbereżnym.
Wziął w niej udział m.in. marszałek województwa Władysław Ortyl, który zabierając głos podkreślił, że choć kampania dobiega końca, choć Prawo i Sprawiedliwość odbyło setki spotkań, a program dla województwa podkarpackiego został przygotowany, pozostają jeszcze dwa dni walki o każdy głos.
- Zgłosiliśmy ponad 25 tys. kandydatów - mówił Ortyl. - Jesteśmy formacją, która zgłosiła kandydatów najwięcej ze wszystkich ugrupowań.
Jak przypominał Ortyl, Prawo i Sprawiedliwość wsłuchuje się w potrzeby ludzi i dlatego wie, co zrobić, by nam wszystkim żyło się lepiej. Uwypuklił też konieczność otwarcia województwa podkarpackiego na Europę, dokończenia S-6 i skomunikowania jej z planowaną S-19, połączenia koleją województwa podkarpackiego z Warszawą, wybudowania lotniska a co za tym idzie - tworzenia miejsc pracy.
- Samorząd woj. podkarpackiego będzie miał do wykorzystania 2 500 miliardów zł, to nasza ogromna szansa - przypomniał Ortyl, dodając, że „te wielkie zadania i odpowiedzialność chcę realizować z 66. Kandydatami KW PiS”.
Władysław Ortyl przedstawił kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych. Wśród nich jest Lucjusz Nadbereżny, który wraz z liderką listy nr 3 woj. podkarpackiego Anną Schmidt poprowadził konwencję i który wykazywał, że „Podkarpacie potrzebuje silnego, uczciwego prezydenta, który pchnie nasze miasto na drogę rozwoju”. Takim kandydatem jest Andrzej Szlachta.
- Pan marszałek Ortyl przedstawił program budowy silnego województwa, chcemy je wzmocnić silnym miastem Rzeszów - mówił Szlachta. - Chcemy, aby Rzeszów, jako miasto stołeczne woj. podkarpackiego, stał się metropolią.
Według Szlachty, PiS chce zakończyć trwające od wielu lat wojny graniczne i współpracować z innymi gminami.
- Podpisaliśmy porozumienie, będziemy wspólnie budować aglomerację rzeszowską - zapewnił Szlachta, dodając, że „chcemy nowoczesnej edukacji, socjalnej pomocy osobom ubogim”.
- Budujmy razem nowoczesny Rzeszów - zakończył.
W konwencji uczestniczył też Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.
- Ta konwencja jest zamknięciem kampanii wyborczej na ziemi podkarpackiej - mówił. - Kampania finiszuje, ale tak naprawdę trwa przez całe 4 lata pomiędzy wyborami i tak być powinno.
Duda przypomniał, że przeszło dwa tygodnie temu był na Podkarpaciu przed fabryką wagonów, a to, co widział, przeszło najgorsze oczekiwania: „nie może być nic gorszego dla pracownika, jak brak wynagrodzenia”.
Jak zaznaczył lider „Solidarności”, „daliśmy słowo przed fabryką, że tych ludzi nie zostawimy”.
- Wiem, jak na Podkarpaciu szanuje się pracę i jakie duże jest tu przywiązanie do wartości - mówił Duda i dlatego „wspólnie obronimy tych 600 miejsc pracy a tym samym rodziny robotników”.
Według Dudy, Polska samorządowa to jest dziecko NSZZ „Solidarność”, w wyborach samorządowych nie może zabraknąć „Solidarności”, a on sam jest dumny, że przedstawiciele są na listach KW Prawo i Sprawiedliwość.
- Władza jest po to, aby służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu - dodał na zakończenie.
NSZZ „Solidarność” wręczyła Władysławowi Ortylowi wyróżnienie, jakie otrzymali św. Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński.